Vše mohu v tom který mi dává sílu

Štěstí na dosah

17. května 2015 v 19:18

Napsala: Irena Petříková
 Žánr: fan fiction, taká klasika, romantika
 Počet stran: 224
 Doba čtení: 2 dny
 Hodnocení: ** 0,5 /*****
Jistá Irena Petříková coby začínající zpěvačka, odletá se svými kamarádkami Kate a Liz do Londýna na brigádu. A jednoho krásného dne tam potká jednoho kluka a celý život se jí navždy změní. Nešlo totiž o nějakého "obyčejného" kluka, ale o Harryho Stylese, on se do ní okamžitě zamiluje a po nějakých nedorozumnění vznikne mezi nimi láska desetiletí. Ale máme tu drbychtivý bulvár, uječené fanynky, manažery, prostě stinná stránka slávy.
A Ireně se najednou začnou plnit všechny její sny.

Kniha má pár poučení:

1. Pokud se mají dva lidi opravdu rádi, dokážou všechno.
2. Ono být slavný není moc dobrý
3. Nelítejte letadlem, když se schyluje k bouřce


Tato knížka byla napsána 16-tiletou holčinou, co opravdu zpívá (a zpívá FAKT DOBŘE, něco o ní napíšu), původně ji psala jen tak, prostě ji něco napadlo, tak začala psát příběh. No a její maminka na něj přišla, zalíbilo se jí to a aniž by se Irči zeptala, poslala to do Fragmentum tam se jim to také zalíbilo a vydali to.

Někdo tuto knihu nazval brakem století, někdo se rozplývá jak je kniha úžasná a já...

Moje reakce:


No...na začátku to bylo takové pomotané a...realistické. Ona, je "obyčejná" holka. On je velmi slavný, každá pátá holka na světě o něm sní (včetně slavných) a najednou se ti potkají a je z toho láska na první pohled. Ale bojí se spolu chodit. Irenne se právem bojí něco začít jelikož Harry má pověst sukničkáře. A Harry ten moc problém nemá, zezačátku trochu jo, ale jinak zbytek hodí za hlavu (to se mi líbí) a i když se mu Irenne snaží vysvělit co vlastně chce nějak špatně to pochopí. Tak je první polovina knihy o tom jak kolem sebe chodí jak tělo bez duše a přemýšlí jco mají vlastně dělat.

"Ale líbí se mi víc než by měla., nemůžu na ni přestat koukat. A to ji znám znám jen pár hodin. Ten její úsměv. Vypadá jako anděl, když se usměje. Nebojí se mluvit otom co cítí . Moc dobře zpívá, je vtipná, veselá..."

Harryho ódy na Irenne s.39

Když se KONEČNĚ dají dohromady, ukážou se další problémy. Ale nakonec to zvládnou. Ireně se plní sny, je z ní profesionální zpěvačka, má své fanoušky, chodí s bezva klukem, ale má málo času, svou rodinu taky dlouho neviděla.
Ale vypadá to že je šťastná.

No..a teď Harry, jde o Harry Stylese z kapely One Direction. Harry z knížky, je NAPROSTO dokonalý, vtipný, romantik, obětavý...prostě pan dokonalý. Je to nejlepší postava z celé knížky.

Irena je označována za Mary Sue, což na ni sedí. Je taková "dokonalá", neukazuje se moc nějaká vlastnost. Dalo by se o ní říct, že se umí ovládat. Harry o ní pořád říká jak je správně praštěná, obdivuje její vlasy, polovinu jeho kapitol tvoří předlouhé ódy na Irenne jak je dokonalá, nádherná...Mě chvílemi připadala naprosto NENORMÁLNÍ.

Dále tu jsou Ireniny kamarádky Liz a Kate, obě mi přišly stejné. Normální "dobré" holky. Líčidla, škola, kluci, vtipy, mobil, hudba asi i facebook...Obě jsou zblázněné do Nialla, Liz naopak od Irenne Harryho nesnáší.

Dále je tu Oliver, je zamilovaný do Irenne -povzdech-, měla jsem ho docela ráda, podle knihy je to prý sympatický, hezký kluk.

A zbytek One Direction.
Niall, ten vyniká nejvíc je to takový správný kamárád, kterému se můžete vyplakat na rameni, říct mu svá největší tajemnství a máte zaručeno, že se to nikdo nedozví, až na to, že se choval občas úchylně byl taky mooc prima.
A Zack (správně Zayn, ale takhle se mu fakt říkalo), Luis, Liam všichni stejní. Mají povahu jakou by měl mít nejlepší kamarád. Nezkazí žádnou srandu, povzbudí, pomůžou...

Celkové shrnutí: Kniha má spoustu nedostatků, kýčovitý příběh, stejné postavy a mám dojem, že kdyby se nějaký pár choval jak Irena a Harry jak se občas chovali, já nejspíš bych vyhodila oběd, vím, že je normální aby se lidi co se maj rádi pusinkovali, ale oni se líbali v jednom kuse a na veřejnosti, a dělali takové voloviny...no...jinak se povedla obálka, nelíbil se mi ten konec (takový knihy nesnáším), ale i přesto všechno, kdo je fanoušek One Direction, určitě si tu knihu rád přečte a bude z ní nadšený.
Ale docela by jim to slušelo....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama