Vše mohu v tom který mi dává sílu

Pevné Pouto

8. srpna 2015 v 20:35 | Havree |  Recenze


Autor: Alice Seboldová
Žánr: posmrtný život,
Zfilmované: ano
Počet stran: zas tak moc ne
Doba čtení: týden
Věk: 12
Hodnocení: * * * *
Anotace: Smrt Susie byla zbytečná a především brutální. Teď je v nebi, kde jí nic nechybí. Až na jediné! Už nikdy nemůže být s těmi, které má ráda, nedospěje a neprožije to, co její dřívější kamarádi. Susie však pozoruje, co se na Zemi dál děje. Vidí, jak se rodina snaží vyrovnat s její tragickou smrtí, jak všichni hledají cestu zpět k sobě. Pozoruje detektiva, který šetří její případ. Sleduje i vlastního vraha.

Je tu filmový plakát, ale jsou si hodně podobné.

Příběh vypráví o holce Susie Salmonové. Žije si normálně jako ostatní děti. Má príma rodinu, praštěnou babičku, tátu co jen blázen do lodiček v láhvích. A souseda co ji 6. prosice 1973 zabije. Nejdřív ji znásilní a pak ji zabije myslím břitvou na holení. Potom tělo rozseká nacpe do pytle a zbaví se ho. POtom spálí důkazy.

Moje reakce je poněkud rozpolcená.

Kniha je světový bestseller. Byla zfilmována Peterem Jacksonem (Pán prstenů, Hobit...), film byl úúúúúúžasný. Kniha v sobě něco málo měla. Ale nebyla tak úžasná jak jsem čekala, trochu mě zklamala, byla moc natažená a i nudná. Chvílemi to připomínalo nějakej strašně nudnej filmík z Ameriky.
Máma se chovala jak nějaká děvka o tom detektivovi nemluvě. Táta, Lindsey, Buckley byli moc príma. Táta si to jen bral až moc. Buckley byl až moc hodný na mladšího bráchu. Ale to asi bylo tou jinou dobou.
Co se mi líbilo byl ten příběh. Jak se rodina vyrovnává se smrtí zavražděné Susie a co je po smrti. S takovou knihou jsem se ještě nesetkala. Žádná se téhle nepodobala. Tahle kniha byla velmi vyjmečná. A ještě se mi líbilo jak bylo popsáno dětství George Harveye. Nebylo to žádné depresivní dětsví, které by ho dohnalo k takovým strašným věcem. On nebyl tak uplně pedofil, pedofil je závislák na malých dětech, ale jeho oběti byly spíše teenagerky, i když nejmladší měla šest let.


Co jsem si z knihy odnesla bylo to, že další den můž být tvůj poslední. Že opravdu nevíš co se může stát v následující vteřině. A proto Žij.


Obálka byla nádherná. Hoooodně mě okouzlila a to byl hlavní důvod proč jsem knihu přečetla.

Takže plácám to tady osmé přes třetí, dneska nemám zrovna psací den. Sorry!

Takže, knihu si přečtěte!!!!!!!!

těte. Začátek mě bavil, hodně se tam toho dělo, nenudili jste se , přesně uprostřed málem usnete nudou a teprve
u konce se začnou konečně dít nějaké pořádné věci které děj posunou.

A potom jsem knížku dočetla, usmála se a šla napsat recenzi.

Doporučuji!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama