Vše mohu v tom který mi dává sílu

Šepotání

11. srpna 2015 v 15:16 | Havree |  Recenze

Napsala: A.G. Howard
Počet stránek: kniha je sice tlustá, ale napínává, takže počet stránek je tak akorát
Originální název: Splintered
Děj: Allysa pochází z rodiny Alice Liddelové, skutečně inspirace Lewise Carolla (možná byl iluminát). Všechny co pochází z rodiny Liddelů, ale jen ženy, slyší co šepotání rostlina hmyzu. Allysina matka-Alison se z toho zblánila a skončila v léčebně. Allysin otec zoufalý touhou aby se Alison chovala zase jako žena kterou miluje, podepíše souhlas s elektrickými šoky.
Allysa začína zjišťovat, že pohádka o Alence není jen nějaký výmysl.
Trhlinou v zrcadle se ona a její nejlepší přítel Zach přenese do skutečné říše divů kde potkavájí tajemného Morfea, který se stane jejich průvodcem, tváří se jako přítel, ale může se mu věřit?

Jenže vůbec nic není takové jak se zdá...
Hodnocení: * * * *

Pozor budu trochu spoilerovat.
Jestli váháte zda knihu číst či kupovat. Nevím jestli ji má cenu kupovat, ale pokud bude k dostání tak si ji přečtěte.

Takže co tu máme. Matku co předstírá, že je blázen, aby mohla být se svou dcerou, otec co snad přišel o rozum, že chce poslat svou ženu na šoky, úchylnýho magora, jako vystřiženýho z nějakýho blbýho fantasy filmu, skejťáckou drsňačku jako vystřiženou z americkýho kýčovitýho akčňáku kde všechno hezky končí, co se hustě líčí a nosí falešný barevný dredy. Borce se piercingem na skejtu co úžasně maluje, a pokud je do NÍ opravdu zamilovanej proč jí to neřekne? Ne místo toho bude chodit s jakousi nafoukanou káčou (co by snad mohla být i docela i fajn) a kreslit víly s křidýlkama.
Znáte lepší kombinaci postav?!

Co mě na knize krapet zarazilo byla ta holka a zakrytý jedno oko.

Ooooooou

Docela by mě to zklamalo, protože kniha se mi jinak líbila. Měla takovej svěží, nádhernej styl. Kniha se strašně hezky četla. I když trochu mě dostala do problémů svou napínavostí Smějící se, kniha prostě nešla jen tak odložit.

Morfeus je takovej cvok.
Fakt by si zasloužil aby ho někdo pořádně vyfackoval. To by mu jen prospělo. A obarvil vlasy na nějakou normální barvu, třeba oranžovou Smějící se s fialovými proužky a k tomu čelenku s zelenýma srdíčkama....

Ale musím se vrátit k tomu oku. Jedno oko je znak iluminátů (sekta co chce ovládnout svět). Myslím že kdo tu obálkou dělal snad byl aspoň trochu informován o symbolech.
Ale zase symboly se nesmí brát až zas tak moc vážně. Zase jedno zakratý oko vypadá tajemně. Aby byla ta správná atmoška. Ale něco na tom bude, protože v tý pohádce byl bílý králík, což je také znak iluminátů. A v Šepotání je najednou fuč, že by autorka o tom něco věděla? A odstranila ho kvůli tomu? Ale také tu je šachovnicová podlaha což je také znak, a ta se tam objevila jednou...

Třeba jen blbnu, nevím....
Jen mě to tak zarazilo, a připadalo mě, že byste to měli vědět.

Allysa mi nebyla zrovna sympatická. Chci říct, že ji obdivuju a proto bysme si my dvě asi nerozumněly. Je zodpovědná, odvážná, docela spolehlivá, a se Zachem kamarádí i přesto, že má rád chodí s jinou.
Alison její máma, má můj velký obdiv.
Táta.....takovýmuhle člověku bych strčila hlavu do studený vody, aby se probral.
Morfee zlatíčko, jseš okouzlující, charisma z tebe přímo číší.....každá holka...."no promiň, nekoukej na mě tak" tak dobře SKORO každá holka by tě chtěla políbit a.......a...a...a...tak podobně
MŮŽU TI TY...ty...ty ZMŮRYSYNE JEDNU FAKT POŘÁDNOU VRAZIT?!Díky.

A pak tu máme Zacha.
Možna že je sexy, možná umí úžasně kreslit, třeba je i trochu charismatický, jo, Zach se mi trochu líbil. Jako všechny postavy. Je žárlivej. Ale chodit bych s ním teda nechtěla. Je jak vystřiženej z nějakýho americkýho kýčovitýho zamilovanýho slaďáku.

Třeba při první puse se ti dva div nezblajzli. Howardová asi moc koukala na telvizi.


Co můžu říct dál?
Kniha je začátek série. O říši divů, o Allyse, Morfeovi, Zachovi a ustarané Alison.
Mimochodem, tenhle díl už je přeložený (Divotání).
To má být jako Morfeus?
Je větší příšera než jsem si myslela.
A Zach, docela fešák no. Co to má s okem?

Samotná pohádka o Alence a říši divů mi je docela neznámá, vím jen že nějaká Alenka sleduje bílýho králíka a dostane se do řiše divů, něco tam vyvede a u nějaké červené královny má velkej malér.

Něco o autorce.
Anita Grace Howard žije v Texasu se svým manželem, dvěma dětmi a dvěma labradory. Její prvotinou je Šepotání, které napsala při práci ve školní knihovně. Má zálibu v gotických scenériích, kterou uplatňuje ve svých knihách. Ve volném čase fotí hřbitovy z 18. století či opuštěné školy.Zajímavostí je, že jako malá milovala knížku Alenka v Říši divů a Šepotání napsala kvůli tomu, že ji vždycky zajímalo, co by se stalo, kdyby Alenka vyrostla. Knížka je také odkazem na Alenku.

Jinak ještě, knížka má nádhernou obálku. Takovou tajemnou. Ta holka vypadá tak nejistě, dívá se spíše nahoru. No, moc mi Allysu nepřipomíná. Tahle vypadá spíš jak namatlaná mejkapem. Stejně jako Howardová nahoře.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jolča Jolča | 1. března 2016 v 14:33 | Reagovat

Super recenze :D
Na Alenku v Říši divů se rozhodně koukni, v podání Mii Wasikovské, Johnyho Deppa a Heleny Bonham Carter je to pecka :))
A to s těmi ilumináty mě fakt pobavilo :D Dobrý postřeh! :)) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama