Vše mohu v tom který mi dává sílu

Výchovný tábor

13. září 2015 v 19:22 | Havree |  Recenze

Výchovný tábor jsem našla na youtubku, popisek pod videem sliboval obrovskou depresivní podívanou....
Prostě jsem se na to musela podívat, nejdřív jsem to jen překlikala jestlio to není nějakej horor...

Jméno: Výchovný Tábor
V originále: Bott Camp
Režie: Christian Duguay
Hrají: MIla Kunis, Gregory Smith, Peter Stormare, Regine Nehy, Colleen Renninson, Peter Stormare
Anotace: Psychologický thriller vypráví o skupině problémových puberťáků, které rodiče poslali do nápravného zařízení na Fidži. Tábor však je ve skutečnosti vězením, kde dospívající děti podléhají vymývání mozků a jsou zneužívány svými strážci.
Psychologický thriller režiséra Christiana Duguaye vypráví o osudu skupiny teenagerů, s nimiž si rodiče nevědí rady, a proto je pošlou na Fidži do tábora s nápravným programem. Zdi, které by je oddělovaly od okolního světa, nejsou zapotřebí, protože z ostrova uprostřed Pacifiku se nedá utéct, a děti navíc musí stále nosit senzory. Dr. Hail (Peter Stormare), který je vedoucím tábora, i jeho pomocníci mají dokonale propracovaný systém šikany, v němž nechybí brutální násilí, vymývaní mozků ani sexuální zneužívání...
Rok: 2007

Film nedoporučuji osobám mladších 11-ti let.
_________________________________________________________________________________________________________________

Parta problémových puberťáků se kterými si beznadějní rodiče neví rady jsou posláni na ostrov uprostřed Pacifiku, aby se tam "polepšili".

To co objevili na internetu zní samozřejmě úžasně. Děti budou tvrdě pracovat, pěstovat zeleninu, velice cvičit, střídat se ve službě a každý večer se modlit k Bohu. (Pane dej mi sílu změnit to co změnit nemůžu a ukázat co změnit můžu a dej mi moudrost abych rozeznal jeden od druhého-nebo nějak tak to bylo).

Nenapsali tam: A ještě budem vaše dítě mlátit holema před ostatními aby řeklo něco o svý zpackaný minulosti a veřejně ponižovat, pokud nám ho vykouří pošlem vám ho domů dřív, možná se dočká i znásilnění, dále tu bude panovat velká nerovnost, nováčci budou velice tvrdě pracovat a ti co budou plnit výše uvedené položky budou mít více jídla a mít tu čest ostatní mlátit a pokud bude chtít utéct a my ho chytíme zavřeme ho do takový díry v zemi, ve které je voda a nahoře mříž.

Můžete si být jisti, že bude o vaše dítě hezky postaráno.

A prý takový tábory dokonce někde po světě existujou....
A o čem film je?

S puboškou Sofií už to doma nemůžou vydžet, holka je drzá, řeže se, shazuje rodiče před jejich noooobl hosty, umřel jí táta a máma se o Sofii moc dobře nestará a najde si nového přítele Carla se kterým Sofie moc dobře nevychází. Sofie strašně lpí na svém klukovi Benovi (je strašně úžasnej), a tak je Sofie násilně poslána do Výchovného tábora kterému šéf tábora ("doktor" Hail) říká Tábor klidu. Cestou přiberou ještě pár lidí. Na ostrově je to takový jak je to popsaný výše. Sofie ale nezbyde nic jiného než být zticha a pracovat, zatím to jde dobře. O stovky kilometrů dál zatím Ben zjištuje co to je za tábor a jak odtamtud Sofie dostat. Nepříjde na lepší způsob než udělat pár pořádnejch průšvihů, aby ho tam rodiče poslali a on pak mohl se Sofie utéct, jestli se jim to podaří a jaký budou následky to se mrkněte na yutubku.

Takový romantický slaďák na pozadí drsného tábora pro mladý.

Nejlepší postavou je beze sporu Ben. Je to takový ten dokonalý co pro svou princeznu zemře a to skoro doslova. Vůbec jsem nechápala jak si může rozumnět s někým takovým jako je Sofie. Ta holka si ho prostě nezasloužila. Asi je fakt že se protiklady přitahují nebo Ben v Sofie objevil nějakou úžasnou vlastnost.
Sofie je sobecká, protivná, drzá ale chytrá a taky soucitná lidská bytost. V jednu chvíli se chová jak rozmazlený fracek v druhou chvíli je to nejlepší přítel a skvělý ochránce. Ale jo taky mi byla trochu sympatická.

Trina mi byla od začátku sympatická, pak už tolik ne, mohla se víc bránit nebo více křičet, u ní si člověk nebyl tak úplně jistý kdo to má jako být, jestli ta dobrá nebo ta špatná.

Další lidi jako ta blondýna drsňačka (arogantní, vymytej mozek), ten feťák (nic moc), černý kudrny (ten byl taky dobrej) pytří taky mezi ty hlavní postavy, vystupují z davu a nějak se od ostatních liší a podílejí se na příběhu.

Film doporučuji, nebyl tak hrozný jak jsem se bála a dokonce se mi i líbil.

https://www.youtube.com/watch?v=eu4UvkrwHf0

Toť vše příjemnou podívanou :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jolča Jolča | 1. března 2016 v 14:24 | Reagovat

Hezká recenze, díky :))

2 Valerie Valerie | E-mail | Web | 28. února 2017 v 17:07 | Reagovat

Vyzkoušejte tábory s CK Sindibád:
http://www.sindibad.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama