Vše mohu v tom který mi dává sílu

Listopad 2015

Hunger games: Síla vzdoru 2

24. listopadu 2015 v 19:51 | Havree |  Recenze
Originální název: The Hunger Games: Mockingjay, Part 2
Žánr: Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller
Režisér: Francis Lawrence
Hrají: Jennifer Lawrence (Katniss), Josh Hutcherson (Peeta), Liam Hemsworth (Hurikán), Juliana Moore (Coinová), Sam Claffin (Finnick), Natalie Dormer (Cressida), Elizabeth Banks (Cetkie), Philip Seymour Hoffman (Plutarch), Donald Sutherland (Snow), Wilow Shields (Prim), Jena Malone (Johanna)
Dává: Teď do konce listopadu a začátku prosince
Hodnocení: * * * * *


Dalo by se říct že to byl nejlepší večer mého života.A taky jsem zažila takovou malou revoluci v sobě. Byl to pro mě trochu šok, když jsem zjistila, že už sedím v autobuse. SAMA! Domov mi mizel z očí, a já věděla, že už není cesty zpět a že pokud to vyjde bude to neuvěřitelně PARÁDNÍ. A pokud ne, bude to....vlastně mě moh přinejhorším někdo někde znásilnit nebo unýst či tam nějakej moula moh hodit bombu nebo jsem mohla chytit hysterák.

Nic z toho se nestalo a já si večer FAKT UŽILA! Takovýhle adrenalin akce bych měla dělat častěji...

Já Hunger games mám strašně ráda. Líbí se mi Mockingjay, líbí sem mi jak to Katniis umí s lukem, líbí se mi jak každá stránka či minuta umí překvapit. Hunger games okouzlilo spousta lidí a nesnáším ty lidi co si z toho dělají srandu, parodujou, nebo to odsuzujou a přitom to ani neznají. JDĚTE DO HÁJE!A teď k filmu.

Byl tedy s titulkama, což bylo úžasný, já si to ani neuvědomila titulky se pro mě stávají normou.

Pozn. S oficiálníma anotacema tady KONČÍM.

Hunger games vyvrcholuje v posledním díle kde se rozhodne o osudu milionech lidí, kteří se přidali k rebelům a vzmohli se ke zpouře prodi vzrácenému tolatitnímu systému na kterém je Panem postaven. Katniss téměř získala všechny kraje ke vzpouře, a vypadá to, že je snad i vyhráno. Ale revoluce ještě vyhraná není. Zastavit ji už sice nejde, ale ještě se toho může stát hodně, nikdo neví co přinese zítřek a s kým se už vidí naposledy. Revoluce s sebou přináší i oběti, těžké ztráty, bolest a smrt. Těžká cena za svobodu a nejistou budoucnost. Katniss už neví komu může věřit a to ji to nejhorší teprve čeká.


Bylo to úžasný, bylo to naprosto dokonalý, pokud máte možnost na to jít, jděte, utraťte za to všechny svoje peníze nebudete litovat. Moc se mi to líbilo a dokonce jsem se málem i rozbrečela a závidím těm co se teprve do kina chystají.

-Hudba byla nádherná.
-Výkony herců úžasné.
-Jennifer Lawrence v roli Katniss dokonalá.
-Naprosto dokonalé emocionální (nebo emotivní?) a hlavně DOKONALÉ

Po konci filmu, jsem nehybně seděla na sedačce zírala na titulky a poslouchala tu hudbu, která dokonale ladila s mými pocity, které jsem se snažila vstřebat. Nechápala jsem proč všichni lidi kolem mě odcházeli pryč jako by tu byli za trest. Taky jsem tam snad byla jediná solo. Dále za mnou seděla nějaká bandu puberťáků co se snad smáli v tch nenevhodnějších chvílích, když Katniss líbala Peetu nebo, když tam brečela. To mi dost vadilo, ale pořád to nepřesáhlo mé hranice abych je okřikla, Tak hrozný to zase nebylo. Když teda hrály titulky a já tam zůstala UPLNĚ SAMA! Pak jsem ještě stála u vchodu a koukala na titulky. Ta paní co tam přišla uklidit se na mě tak divně zadívala. "Mám odejít?" zeptala jsem se ze slušnosti. "Ano" Ano?! Ano?!
"Mám to zaplacený až do konce!" měla jsem říctm, ale to mě nenapadlo....

Byla tam jedna fakt hustá scéna se kterou se musím podělit. Prostě Katniss s partou lidí měli nějakej úkol a prolízali podzemím aby se někam dostali, a teď tam všichni přelízali nějakou překážku a Jacksonová hlídala jestli je někdo nesleduje, když byla řada na ní, aby překážku přelezla a tak se otočila aby ona přelezla, ale najednou uslyšela za sebpu nějaký šramot, rychle se otočila, ale.....


Díky, že jste obětovali svůj drahocený čas k přečtení mé recenze na poslední díl Hunger games. Napište kometář. Mám vás ráda. I když vás pravděpodobně nikdy neuvidím neuvidíma pravděpodobně mluvím s duchama ("AHOJ PRABABI, PRADĚDO A VŠICHNI VY, KTEŘÍ ZNAJÍ MĚ, ALE JÁ VÁS NE).
Ahooooj

"Existují i horší hry"