Vše mohu v tom který mi dává sílu

Čtyřka

9. prosince 2015 v 20:17 | Havree |  Recenze
Název: Čtyřka, Divergentní povídky
Napsal: Veronica Roth
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 190
Doba čtení: 2 dny
Anotace: Před dvěma lety než si svou frakci vybírala Beatrice Priorová si svou frakci vybíral i Tobias Eaton. V odevzdanosti je týrán svým sadistickým otcem a utápěn v zoufalé beznaději. Teprve teď může i on dokázet, že něco stojí. Přestoupí tedy k Neohroženosti. Zde si už zezačátku vede velmi dobře a dokonce pomáhá i ostatním. Ale odhaluje velice temné a nebezpečné tajemnství vedení Neohrožených a Sečtělých. něco se chystá...A on by měl něco dělat!!!
O dva roky později poznává Tris Priorovou.

Čtyřka vypravuje o osudu Tobiase Eatona, když se rozhodne vzepřít svému tyranskému otci-Marcusovi Eatonovi. Z každé situace je nějaké východisko. Mohl to někomu říct. Mohl jim ukázat své rány....Byl zastrašený a zoufalý.
S popisu týrání se mi dělalo vyloženě zle, JAK TOHLE NĚKDO MŮŽE DĚLAT VLASTNÍMU DÍTĚTI?!!!!! vLASTNĚ KOMUKOLI?!!!!

Celá kniha je vyprávěna z Tobiasova pohledu. A já se na něj přestala dívat jako na tajemného drsňáka jako takovéhleho:

Ale nějak takovéhleho:

Ne zrovna uplně přesně do detailů s tímhle obličejem, ale takového....přístupnějšího :).
Protože já když čtu knihy tak já si nějak nedokážu představit obličej postavy, proto se mi hodně šikne, když se vybere do filmu správný herec, ale já bych vybrala Liama Hemswértha:

Může za to ten obrovský věkový rozdíl mezi Tobiasem Eatonem a Theem Jamesem (12 let). Ale nic proti Theovi jo? Čtyřku odehrál docela dobře.

Od knihy jsem čekala, že popíše dobodrobna Tobiasův život jeho život před vstupem do Neohroženosti a po třetím dílu trilogie-Aliance.
Já jsem měla přečtené jen první dva díly a ten poslední je zatím rozečtený.
Takže to moc nevadilo. Klidně si tu knihu můžete přečíst i když nemáte ani potuchy o tom co to Divergence je.

Kniha popisuje pár dní před Tobiasovou volbou kdy potká jednoho odpadlíka, pak taky jeden kdy ho otec zmlátí opaskem na záda, jen tak.
Pak popisuje setkání s jeho matkou a setkání s Tris a v tu chvíli se prolíná Divergence s Čtyřkou akorát z Tobiasova pohledu. Čekala jsem, že tam budou ty scény, jak Tris Čtyřkovi jednu vrazila nebo, když se zhypnotizovaní Neohrožení vydali na útok proti Odevzdaným.

Tak to bylo takový menší zklamání ale knížka se mi líbila, byla úžasně, čtivě, stručně napsaná. Doporučuji. Doufám, že se vám Čtyřka zalíbí a případně napište do komentů, jak se vám kniha líbila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama