Vše mohu v tom který mi dává sílu

Labyrint: útěk (kniha)

8. prosince 2015 v 20:14 | Havree |  Recenze
Originální název: The Maze runner
Autor: James Dashner
Nakladatelství: Euromedia
Žánr: Dystopie/Apokapolypsa/Sci-fi
Rok vydání: 2014 (ČR)
Počet stran: 360 (málo, bůůůůůú)
Doba čtení: týden
Anotace: Thomas se naprosto bez paměti probere ve výtahu, který ho vyveze na louku obehnaném labyrintem, který se hemží zmuntovanými pavouky obřích rozměrů, říká se jim Rmutové. Na louce potká dalších šedesát kluků, co jsou na tom stejně. Nikdo si nic nepamatuje.
Co tu dělají? Kdo je sem poslal? Co se to děje? Kdo jsou jejich rodiče? A podobně.
Původní skupina tam je zhruba dva roky a za tu dobu si tam stihli vybudovat super rezidenci. Ale taky za tu dobu jich víc jak polovina umřela. Každý měsíc přijíždí nový kluk. A nic není nikdy jisté. Každý den přináší novou naději na útěk nebo smrt.
Vše se začne pomalu měnit Thomasovým příchodem a taky příchodem nověho pasažéra-dívky.

Tahle kniha byla uplně úžasná, dokonalá, nemám co vytknout,VŮBEC, VŮBEC NIC. Bylo to naprosto úžasný. Samá akce, napětí, naprosto nepochopitelné zvraty děje, a když si přečtete první knihu. MUSÍTE SI MERMOMOCÍ PŘEČÍST I DRUHOU a třetí a prequel a taky tu......tu....něco s Fever má to vyprávět o tom co dělali Placeři před Thomasovým příchodem.

Takže názor jsem vyjádřila, přejdeme k postavám:

Thomas je takovej strašně zvědavý, nesobecký šestnáctiletý kluk. Akorát se zamiluje do první holky co uvidí, což není zrovna rozumný.

Teresa je...dalo by se říct veselá, extrovertní, chytrá, nezávislá mladá dívka. Je mi docela sympatická. Je fajn, v pohodě.
Newt je takový vážný mladík. Střílí ironické poznámky, nepanikaří, umí si zachovat chladnou hlavu, mám ho ráda, patří mezi hlavní postavy. Ale občas se chová jako.....ne moc hezky.

Minho vede běžce, to on je takový drsňák co zachraňuje. Má spousta ironickejch a blebjch řečí a nějak neví, kdy zavřít frasnu. Což ho dostává do malérů.
Chuck je malej kluk. Není to žádnej drsňák a projevuje i trocha sobeckosti. Ale i když dost leze na nervy, tak jsem si ho oblíbila.
Gally je protivný , zlomyslný čon, který nemyslí pomalu na nic jinýho než na samé špatné věci. Mohl být ale i docela prima. On za to totiž nemůže.

Ben........

Alby je vůdce placu, střílí samé hloupé řeči a prakticky nechápu, proč zrovna on je vůdce.Moc se mi líbil placerský slovník. Čon, frase, plopák, rmut...

Já nejdříve viděla film a knihu si přečetla až potom, ale nevadilo to, protože film s knihou moc společného nemá. Ani postavy. Výběr herců se jim povedl, jako obličejů se jim povedl, ale nikdo až na Dylana O briena Jakea Coopera nedvedl pořádný výkon, který by souhlasil s knihou. Škoda.

Knihu moc moc doporučuji je úžasná prostě dokonalá.

Nečtěte si předem konec a knihu si docela užijete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama