Vše mohu v tom který mi dává sílu

Leden 2016

The Scorch Trials film

24. ledna 2016 v 19:29 | Havree |  Recenze
Český název: Labyrint 2, Zkoušky ohněm
Režie: Wes Ball
Hrají: Dylan O brien (Thomas), Ki Hong Lee (Minha), Kaya Scoledario (Teresa), Thomas Brodie-Sangster (Newt), Rosa Salazar (Brenda), Giancarlo Espozito (Jorge), Aidan Gillan (Jensen), Patricia Clarkson (Ava Paigeová), Jacob Lofland (Aris), Dexder Darden (Pánvička), Lili Taylor (Mary), Barry Pepper (Vince), Nathalie Emmanuel , Catherine McNamara,
Rok uvedení: 2015
Hodnocení: * * * * *
Žánr: Postapokapolypsa/Thiller/Akční/Sci-fi
____________________________________________________________________________________________________________
Po tomhle filmu jsem slintala si měsíc. Prvnímu dílu jsem dala tři hvězdičky, ale dalšímu dávám hned pět.

Vadilo mi tam ale moc věcí. Knize se to vůbec nepodobalo. Připomíná mi to spíše ukradený nápad Dashnera, který se někdo snažil převést do tucťáckého, kýčovitého, klišovitého filmu o teenagerech a zombících.

Z traileru jsem byla nadšená. Vypadalo to fakt dobře. Čekala jsem, že to bude přenější podle kihy, že se to bude držet příběhu. Ale ne. Uplně celý to překroutili, zdeformovali, zmačkali. Z naprosto senzačního , zajímavého příběhu udělali nějakej klišé kýč.

Abyste mi rozumněli, kniha vypráví o tom jak nějaká organizace chce zachránit svět a dělá pokusy na dětech aby našli lék na nějakou příšernou nemoc. Není to banda plešatých, slintajících magorů v pláštích. Jsou to profesionální lékaři ze všech možných zemí, s otupělými emocemi acity, přesně vědí c dělají, všechno mají propočítané, dělají dětem spousta příšerných věcí, aby viděli jejich reakce. Nedělají to rádi. Tvrdí že WCKD. je dobrý. Klidně bych tvrdila, že jsou mezi nimi lidé co tu nemoc vymysleli. Co jsou za to všechno zodpoědní.
Ale je správné, aby za jejich chyby pykal někdo jiný?
Já si nemyslím, že je WCKD dobrý.

Ale zpátky k filmu.

Film vypráví o tom jak Thomas s jeho přáteli z WICKEDU utečou. Cesta za bezpečím je daleká, těžká a nebezpečná. Nechybí ztráty, bolest, slzy, další útěky....
Je blbý co udělali z raplů. Vadili mi ty počítačový potvory, co s "normálními" raply, nic společného neměli. Wes byl v té chvíli opilý? Nebo ho něco prásklo do hlavy.

Ale dost už toho nadávání. Přejdeme k pochvalám. Líbilo se mi obsazení. Malíčkovi zde sice jeho původní talent na sledování chyběl, ale Krysák z něj byl skvělej.

"Nedostaneš se za ty dveře Thomasi"

Ava Paigeová, mrzutá blondýna. Vypadá jako šílená tetička. Úžasný.
A nesmíme zapomenout na Newta (LíbajícíLíbající). Řekla bych, že těch 80 000 000 dolárů co film dostal jim asi z takových 86% vydělal on. Newt se mi líbil. Nebyl to takový mrzout jako v knize, nebjí se říkat co si myslí. Je tu většinou, když ho někdo potřebuje.
Minho se jim nepovedl, Ki Hong Lee se snažil, ale ten původní Minho byl lepší. Ten Minho, co vždycky má po ruce nějakou hlášku. Ten Minho co má na maléry talent. Ten Minho co dokáže rozesmát. Ten Minho co je víc než arogantní, pa-co-si-mylí-e-je-vtipný. Ten Minho co nikdy nemá strach. Chyběl mi tam.
Brenda.....ehm....ehm....co to má být? Víte, že existuje něco jako parula? Ha, ha, ha. Ve filmech se takové věci prostě používají.
Jorge....představovala jsem si ho mladšího a jako bělocha (ha-racista). Ale ten arogantní, sobecký hajzlík, dokonalý.
Thomas je prostě nejlepší. Dylan je prvotřídní profesionál. Mě se líbil. Na Thomase se hodil přímo dokonale. Nezklamal jako vždy. Thomas, ten kluk co do malérů umí stejně dobře vstoupit jako vybruslit. Ten Thomas, co je odhodlaný ochránit své přátele do posledního dechu. Ten zvědavý, statečný trouba. To byl on.
A nakonec Teresa. Kaya odvedla dobrou práci. Nevím jestli se dá s Thomasem dohromady a je mi to docela jedno. Ona seumí o sebe postarat. Neztratí se. Zvládá to. Neschavává se a problémům čelí se sdviženou hlavou. Jo, přesný.

"Brendo jsi v pohodě?"


"Jo jsem"


Důvod, proč jsem dala o ty dvě hvězdičky víc, se objevil v druhé části filmu. Vybočil z té všední "mazerunnovské" utíkačky, kde se v podstatě nedělá nic jiného než , že se bojuje s příšerama, utíká od problémů. To mě bavilo. Překvapilo.

Film vám tedy moc doporučuji a na třetí díl, který se má objevit až v roce 2017 se upřímně těším. Má být zase jiný. Takže to snad bude dobré.


Alan Rickman

14. ledna 2016 v 21:04 | Havtee |  Jen tak něco
Tohohle herce znám jen z jednoho filmu, Láska nebeská.
Harál tam jakéhosi šéfa, co byl oženěný, měl dvě nebo tři děti a trochu praštěnou manželku. A právě díky tomuto filmu, kde jsem ho krátce zahlédla, napíšu mu kratičký článeček.
Nic o něm nevím, jen ho znám z tohohle filmu. Vím jen že hrál nejspíš mooc těch zloduchů a v Potrovi hrál Snapeho.


Ale protože umřel, což je velmi smutná událost. Tak zapálíme svíčku.


Drahý pane Rickmane,
pedem říkám, že nic o vás nevím, nic důležitého. Jaký jste byl? Byl jste věřící? Měl jste rád špagety s jahodama? Jedl jste hamburgery? Každopádně jste posmrti asi musel být dost překvapený. Viděla jsem vás ve filmu Láska Nebeská, jo dobrej výkon. Acprej jste taky hrál nějakého Snejpa v nějakým Potrovi, ta paruka vám teda sekla :D, ten výraz k tomu:).

Havree

Knižní výzva 2016

14. ledna 2016 v 20:06 | Havree

Knížní výzva 2016.....
Zdravím všechny, jsem tu narychlo a musím vám oznámit, že du plnit knižní výzvu 2016.
více o ní zde:

Já si vybrala:


Jdu do toho. Seznam přidám později a těšííím, je to teda fakt Výzva, nebudu dělat nic jiného než čííst, ale to bude právě ono. Přidejte se taky.


Vánoční koleda

10. ledna 2016 v 17:45 | Havree |  Recenze
Originální název: The Chrismas Carol
Uvedení: 2009
Žánr: animovaný/komedie/drama
Předloha: kniha Vánoční koleda od Charlese Dickense
Režie: Robert Zemeckis
Anotace: (Ebenezer Scrooge) Ebenezer Vydřigroš je starý protivný morous a skrblík, který nemyslí na nic jiného než na peníze. A právě začínají Vánoce, které Vydřigroš k smrti nenávidí. Večer ho navštíví jeho starý společník, tedy jeho duch. Varuje, že pokud takhle bude pokračovat skončí na tom hodně špatně, taky mu vyřizuje, že ho navštíví tři duchové Vánoc. Vydřigroš dostává šanci začít nový život a šanci ještě zachránit svou duší před katastrofou. Jak ji využije?
Hodnocení: * * * * *


O filmu jsem už nějakou dobu věděla, ale neměla jsem se jak na něj kouknout.

Pak jsem se na něj konečně podívala a budu se moct podělit s vámi o názor.
Takže, existuje snad MILION filmových zpracování Dickonsova příběhu o starém mrzoutovi. Každý nový už nemá prakticky čím překvapit, ale toto zpracování překvapilo.
Grafika byla dost zajímavá, spíše se hodila do nějaké hry než do pohádky. Mě přijdou zaanimovaný lidi moc divný a taky trochu děsivý. Koukat na něco co je ve skutečnosti jen pár nul a jedniček, ale podobá se to člověku, ale vy víte, že to není člověk, jen ty jendičky a nuly, ale ono se to hýbe mluv, usmívá, brečí jako skutečný člověk, to vypapdá jako nějaké zombie.....Proto mám ráda animáky, kde se s tím opravdu moc nepářou a všechny postavy jsou v jednom stylu. Velký oči, malý nos....jako v Disney.
Barvy jsou takové ponuré a tmavé, toho si všimli na csfd.cz a spekulovali, že to děti děsí. Ponurostjak v nějakém hororu (ale já žádný neviděla-hahá).

Tvůrci zřejmě chtěli natočit spíše něco pro starší děti, které se už o klasiku moc nestarají. Proto použili kalsické propletení komedie s děsivými až nevhodnými scénami. V některých případech člověk nevěděl jestli se má hihňat nebo schovat hlavu pod peřinu. Nepostřehla jsem, ale moc děsivé hudby.

Příběh zůstává i přes to všechno věrný Dickensovi. Líbilose mi to moc. Příběhh je prost ěo někom kdo promarnil svůj něčím co si myslel, ž eje dobré, ale ve skutečnosti ho to ničilo. Jak moc mi to připomíná dnešní dobičko, kdy se většina zeměkole točí jen díky PRACHŮM.Dále tu je...jo malej....no ten mrňousek...co měl slabé nohy a měl umřít. Stačilo mu jen zařídit dobrou lékařskou péči nebo dostatek jídla či nevím, ale on byl právě ten největší chudáček v celém filmu, ale zároveň i tou nejveselší postavičkou.

Co dalšího film zdůrazňuje? Rodinu. bohatý Vydřigroš byl uplně sám, ale malej-mrňousek-co-měl-něco-s-nohou měl kolem sebe spousta lidí co měli rádi jeho a měli se rádi navzájem. Rodina je důležitou součástí každého lidského života. Máma, táta, sourozenci, babička, děda a ostaní...

Zkrátka, film se mi hrozně líbil. Byl naprosto úžasnej a já na konci, měla i trochu mokré oči. Hrozně se mi to líbilo. Takže vám mooooc doporučuji, abyste se na to koukl, třebaže je už po Vánocích.V úvodním znění si zahráli slavní jako JIm Carrey (Scrooge) a Colin Firth.

Aktuální informace

1. ledna 2016 v 0:11 | Havree
Možná bych to spíš měla pojemnovat něco jako Happy New Year, nebo podobný název.

Ale jediný důvod proč právě venku všichni střílejí a proč jsme všichni vzhůru je ten, že uběhlo 365 od uplně stejné noci před rokem.

A nyní tu máme rok 2016, bravo.

Je to důvod k radosti. Pařbám. Ale po chvíli to trochu otravuje.

Užijte si krásný Silvestr, tedy 1.ledna 2016.