Vše mohu v tom který mi dává sílu

The Scorch Trials film

24. ledna 2016 v 19:29 | Havree |  Recenze
Český název: Labyrint 2, Zkoušky ohněm
Režie: Wes Ball
Hrají: Dylan O brien (Thomas), Ki Hong Lee (Minha), Kaya Scoledario (Teresa), Thomas Brodie-Sangster (Newt), Rosa Salazar (Brenda), Giancarlo Espozito (Jorge), Aidan Gillan (Jensen), Patricia Clarkson (Ava Paigeová), Jacob Lofland (Aris), Dexder Darden (Pánvička), Lili Taylor (Mary), Barry Pepper (Vince), Nathalie Emmanuel , Catherine McNamara,
Rok uvedení: 2015
Hodnocení: * * * * *
Žánr: Postapokapolypsa/Thiller/Akční/Sci-fi
____________________________________________________________________________________________________________
Po tomhle filmu jsem slintala si měsíc. Prvnímu dílu jsem dala tři hvězdičky, ale dalšímu dávám hned pět.

Vadilo mi tam ale moc věcí. Knize se to vůbec nepodobalo. Připomíná mi to spíše ukradený nápad Dashnera, který se někdo snažil převést do tucťáckého, kýčovitého, klišovitého filmu o teenagerech a zombících.

Z traileru jsem byla nadšená. Vypadalo to fakt dobře. Čekala jsem, že to bude přenější podle kihy, že se to bude držet příběhu. Ale ne. Uplně celý to překroutili, zdeformovali, zmačkali. Z naprosto senzačního , zajímavého příběhu udělali nějakej klišé kýč.

Abyste mi rozumněli, kniha vypráví o tom jak nějaká organizace chce zachránit svět a dělá pokusy na dětech aby našli lék na nějakou příšernou nemoc. Není to banda plešatých, slintajících magorů v pláštích. Jsou to profesionální lékaři ze všech možných zemí, s otupělými emocemi acity, přesně vědí c dělají, všechno mají propočítané, dělají dětem spousta příšerných věcí, aby viděli jejich reakce. Nedělají to rádi. Tvrdí že WCKD. je dobrý. Klidně bych tvrdila, že jsou mezi nimi lidé co tu nemoc vymysleli. Co jsou za to všechno zodpoědní.
Ale je správné, aby za jejich chyby pykal někdo jiný?
Já si nemyslím, že je WCKD dobrý.

Ale zpátky k filmu.

Film vypráví o tom jak Thomas s jeho přáteli z WICKEDU utečou. Cesta za bezpečím je daleká, těžká a nebezpečná. Nechybí ztráty, bolest, slzy, další útěky....
Je blbý co udělali z raplů. Vadili mi ty počítačový potvory, co s "normálními" raply, nic společného neměli. Wes byl v té chvíli opilý? Nebo ho něco prásklo do hlavy.

Ale dost už toho nadávání. Přejdeme k pochvalám. Líbilo se mi obsazení. Malíčkovi zde sice jeho původní talent na sledování chyběl, ale Krysák z něj byl skvělej.

"Nedostaneš se za ty dveře Thomasi"

Ava Paigeová, mrzutá blondýna. Vypadá jako šílená tetička. Úžasný.
A nesmíme zapomenout na Newta (LíbajícíLíbající). Řekla bych, že těch 80 000 000 dolárů co film dostal jim asi z takových 86% vydělal on. Newt se mi líbil. Nebyl to takový mrzout jako v knize, nebjí se říkat co si myslí. Je tu většinou, když ho někdo potřebuje.
Minho se jim nepovedl, Ki Hong Lee se snažil, ale ten původní Minho byl lepší. Ten Minho, co vždycky má po ruce nějakou hlášku. Ten Minho co má na maléry talent. Ten Minho co dokáže rozesmát. Ten Minho co je víc než arogantní, pa-co-si-mylí-e-je-vtipný. Ten Minho co nikdy nemá strach. Chyběl mi tam.
Brenda.....ehm....ehm....co to má být? Víte, že existuje něco jako parula? Ha, ha, ha. Ve filmech se takové věci prostě používají.
Jorge....představovala jsem si ho mladšího a jako bělocha (ha-racista). Ale ten arogantní, sobecký hajzlík, dokonalý.
Thomas je prostě nejlepší. Dylan je prvotřídní profesionál. Mě se líbil. Na Thomase se hodil přímo dokonale. Nezklamal jako vždy. Thomas, ten kluk co do malérů umí stejně dobře vstoupit jako vybruslit. Ten Thomas, co je odhodlaný ochránit své přátele do posledního dechu. Ten zvědavý, statečný trouba. To byl on.
A nakonec Teresa. Kaya odvedla dobrou práci. Nevím jestli se dá s Thomasem dohromady a je mi to docela jedno. Ona seumí o sebe postarat. Neztratí se. Zvládá to. Neschavává se a problémům čelí se sdviženou hlavou. Jo, přesný.

"Brendo jsi v pohodě?"


"Jo jsem"


Důvod, proč jsem dala o ty dvě hvězdičky víc, se objevil v druhé části filmu. Vybočil z té všední "mazerunnovské" utíkačky, kde se v podstatě nedělá nic jiného než , že se bojuje s příšerama, utíká od problémů. To mě bavilo. Překvapilo.

Film vám tedy moc doporučuji a na třetí díl, který se má objevit až v roce 2017 se upřímně těším. Má být zase jiný. Takže to snad bude dobré.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama