Vše mohu v tom který mi dává sílu

Vánoční koleda

10. ledna 2016 v 17:45 | Havree |  Recenze
Originální název: The Chrismas Carol
Uvedení: 2009
Žánr: animovaný/komedie/drama
Předloha: kniha Vánoční koleda od Charlese Dickense
Režie: Robert Zemeckis
Anotace: (Ebenezer Scrooge) Ebenezer Vydřigroš je starý protivný morous a skrblík, který nemyslí na nic jiného než na peníze. A právě začínají Vánoce, které Vydřigroš k smrti nenávidí. Večer ho navštíví jeho starý společník, tedy jeho duch. Varuje, že pokud takhle bude pokračovat skončí na tom hodně špatně, taky mu vyřizuje, že ho navštíví tři duchové Vánoc. Vydřigroš dostává šanci začít nový život a šanci ještě zachránit svou duší před katastrofou. Jak ji využije?
Hodnocení: * * * * *


O filmu jsem už nějakou dobu věděla, ale neměla jsem se jak na něj kouknout.

Pak jsem se na něj konečně podívala a budu se moct podělit s vámi o názor.
Takže, existuje snad MILION filmových zpracování Dickonsova příběhu o starém mrzoutovi. Každý nový už nemá prakticky čím překvapit, ale toto zpracování překvapilo.
Grafika byla dost zajímavá, spíše se hodila do nějaké hry než do pohádky. Mě přijdou zaanimovaný lidi moc divný a taky trochu děsivý. Koukat na něco co je ve skutečnosti jen pár nul a jedniček, ale podobá se to člověku, ale vy víte, že to není člověk, jen ty jendičky a nuly, ale ono se to hýbe mluv, usmívá, brečí jako skutečný člověk, to vypapdá jako nějaké zombie.....Proto mám ráda animáky, kde se s tím opravdu moc nepářou a všechny postavy jsou v jednom stylu. Velký oči, malý nos....jako v Disney.
Barvy jsou takové ponuré a tmavé, toho si všimli na csfd.cz a spekulovali, že to děti děsí. Ponurostjak v nějakém hororu (ale já žádný neviděla-hahá).

Tvůrci zřejmě chtěli natočit spíše něco pro starší děti, které se už o klasiku moc nestarají. Proto použili kalsické propletení komedie s děsivými až nevhodnými scénami. V některých případech člověk nevěděl jestli se má hihňat nebo schovat hlavu pod peřinu. Nepostřehla jsem, ale moc děsivé hudby.

Příběh zůstává i přes to všechno věrný Dickensovi. Líbilose mi to moc. Příběhh je prost ěo někom kdo promarnil svůj něčím co si myslel, ž eje dobré, ale ve skutečnosti ho to ničilo. Jak moc mi to připomíná dnešní dobičko, kdy se většina zeměkole točí jen díky PRACHŮM.Dále tu je...jo malej....no ten mrňousek...co měl slabé nohy a měl umřít. Stačilo mu jen zařídit dobrou lékařskou péči nebo dostatek jídla či nevím, ale on byl právě ten největší chudáček v celém filmu, ale zároveň i tou nejveselší postavičkou.

Co dalšího film zdůrazňuje? Rodinu. bohatý Vydřigroš byl uplně sám, ale malej-mrňousek-co-měl-něco-s-nohou měl kolem sebe spousta lidí co měli rádi jeho a měli se rádi navzájem. Rodina je důležitou součástí každého lidského života. Máma, táta, sourozenci, babička, děda a ostaní...

Zkrátka, film se mi hrozně líbil. Byl naprosto úžasnej a já na konci, měla i trochu mokré oči. Hrozně se mi to líbilo. Takže vám mooooc doporučuji, abyste se na to koukl, třebaže je už po Vánocích.V úvodním znění si zahráli slavní jako JIm Carrey (Scrooge) a Colin Firth.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama