Vše mohu v tom který mi dává sílu

Únor 2016

OS, OL, OS (wattpad)

16. února 2016 v 22:04 | Havree |  Recenze


Název: One step, One love, One song
Autor: AdellH
Počet kapitol: 40
Hodnocení: * * * *
Anotace: Hope Styles Horan je na první pohled normální teenager. Až na to že je dcerou Liama Horana a nevlastní dcerou Harryho Stylese. V rodině má plno "slavných příbuzných". Spousta oblečení, peněz, je hudebně nadaná, má úžasnou rodinu, na první pohled naprosto úžasný život. Ve škole je ale docela brutálně šikanována a jak to tak bývá, NIKOMU TO NEŘEKNE. Jednoho dne do školy příjde nový kluk Came (ála Dylan O 'brien), z pohledu obyčejný kluk, ale kolik se toho najednou změní.

Jde o docela povedenou ff na One Direction, kteří se nerozpadli a žijí svým šťastným pohádkovým životem až do smrti. Celý klišovitý, kýčovitý, růžový, sem tam nějaká šedá až černá událost. Ale jde vidět, že si s tím dala AdellH práci. Nebylo to odfláknutý a dokonce snad i perfekní ("Im perfect for you").Jde spíše scénář k nějakému hollywoodskému slaďáku než kvalitní knihu, ale mě se to líbilo. Bavilo mě to.

Hope je 18, ale já ji pořád viděla jako sotva patnáctiletou ufňukanou pubošku. Byl tam popisován problém s novináři. V tomhle byla autorka naprosto neinformovaná. Nikomu se nebude líbit, když se bude všude do světa vytrubovat falešné zprávy. Nikomu se přece nelíbí, že nemůže jít ani k zubaři, aby následně neběžel k očnímu kvůli paparazziům. To je jedna z těch věcí, kterou my "obyčejní lidé" nechápeme. Proč si ale jinak myslíte, že Amy Winehouse se otrávila alkoholem? Ale to odbučuji (búúúúúúú) od tématu. Hope mi zkrátka moc sympatická nebyla. Ale třeba bychse s ní dokáízala bavit. Al eco se týče Barbary Palvin---beze srandy---nahání mi hrůzu.


Pak tu je Came. Náš princ na bílém koni, co přišel osvobodit Hope z jejího ufňukaného já. Je to naprosto dokonalý kluk, co leze oknem do pokoje, nosí květiny a taky občas přivádí nějaké problémy. Hraje na klavír. Nevidí žádný problém v tom, že chodí s dívkou, která má za rodiče brutálně proslavené zpěváky všeho druhu. Je taky dosti ctižádostivý ("Když mě brali za vojáka...tralalala"). Ale pořád nechápu proč ji na ten dopis normálka neodpověděl. Kolik by se ušetřilo problémů....

Pak tu jsou slavní rodičáci. Hysterická Bell Marcusová, zlatíčko Harry Styles, chápavý Liam Horan, hodná Selena Golmez....Prostě naprosto šílená rodinka.
Je nepsaným pravidlem, že by měla jít Hope v jejich stopách. Ale zvládne to? A jak se na to bude dívat Came, že bude mít slavnou manželku?

To vše a ještě více vás čeká ve výše uvedeném odkaze. Není to žádný bestseller žebříčku New York Times. Ale má 27,5 K přečtení.Takže trocha důvěry by neuškodila. Sem tam nějaká moucha se sice najde, ale k dokonalosti to nemá daleko.

A nemusíte milovat One direction aby vás povídka bavila.

P.S. Možná by bylo lepší, kdyby tam místo Bell Marcusové byla Taylor Swiftová. Umíte si ji představit jako vaši mámu? :D

Pravda

5. února 2016 v 19:29 | Havreee |  Myšlenky
Někdy před mnoha stovkami let prohlásil nějaký "chytrý" člověk, že lež má krátké nohy. Možná je to pravda.
Já to ale vidím takhle:
Lež je spíše nějaká nádherná, nafrněná blondýnka v růžových šatičkách, které odhalují její nádherné dlouhé štíhlé nohy, které se umí pohybovat v problémech a vydrží hopsat pěkně dlouho, ale na těch vysokých podpatkách musí přece jednou spadnout.

Naopak pravda je spíše nějaká brýlatá školačka, většinou není tak hezká. Ale nebojí se. Neumírá. Nemůžete před ní utéci. Vždycky tu bude. Narozdíl od pravdy má úžasnou stabilitu. Ale jsou tu lidi, kteří dokáží ji zlomit.

Lež nás svazuje, možná nás zachrání od nějakého trestu, ale zároveň nás stále více zamotává do svých provázů....Stále více nás nutí dělat i horší věci než je lhát.

Nemluvím zrovna o Ježíškovi nebo zapomenutém úkolu. Existují mnohem horší věci.
Napadlo vás někdy, že byste se mohli dozvědět něco, co by změnilo váš celý pohled na svět?

Kdybyste najednou věděli,že většina věcí, kterým jste věřili jsou lež?

Co byste udělali? Zavřeli byste oči a žili jste dál podle svého, skryti pod růžovými šatečky Lži? Občas je mi fakt hrozně, když vidím všechny ty lidi, učitele, děti, teenagery, seniory....Věršina z nich neví ani polovinu věcí co by vědět měli. Existuje spousta věcí, které musíte vědět a nevíte je. Ale vědět o nich musíte. Část z nich neví ani ti největší experti...