Vše mohu v tom který mi dává sílu

Leden 2017

Dítě v patnácti?? What?

15. ledna 2017 v 19:35 | Sheri |  Wake up and scream
http://nezenska-svine.blog.cz/1612/byt-matkou-v-patnacti-neni-normalni#komentar122231345


Takže, chci navázat na tento článek, kde se nějaká velice něžná a milá slečna vyjádřila velice mírně k patnáctiletým mamčám....

#nohatejustironie

Mě to téma příjde fakt zajímavý, chci její článek pěkně hezky zkomentovat a taky se vyjádřit k tomuto problému. Ano problému. Normální to fakt není. Většinou je to nechtěné a taky nelegální, což je pěkně na pytel, když můžež mít sex od patnácti a dítě od 18. Auuuuu. Tak se nedivte ctěná společnost.

Článek je propracovaný a i když jde autorka dost tvrdě na věc, tak myslím, že má pravdu...
Na druhou stranu mi spíš příjde, že je až moc nepříjemná. Ale kdo by nebyl?

Být maminou v pátnacti, nebo vůbec v nižším věku než v 20-ti, je malér. Ale nemusí to být prostě jen kvůli tomu, že si nedali pozor a moc spolu spali. Je fůra případů, kdy holka otěhotní hned napoprvé, i když je tu kondom, prášky a tak. Může se to stát komukoli. Může to být projev vzdoru vůči rodičům, nebo dnešnímu světu. Další důvod, proč holka otěhotní v patnácti je to, že na ní kluk moc tlačí, a psychicky ji týrá až ji donutí k sexu. A když otěhotní, tak ji samozřejmě pustí k šípku.

Mimochodem pokud vás kluk nutí k tamtomu, nebo k čemukoli jinýmu co nechcete, a nehledí na to, že prostě na to nemáte, nebo to nechcete, tak je asi jediné řešení rozvod. A pokud k tomu nemáte sílu, tak to řekněte mamce, tátovi, kamarádce, komukoli komu věříte. A rozvod pro něj bude šlupka.

Fakt, pokud tě nutí, tak nestojí za to, aby si s ním byla. A opačně to platí taky. Pokud holka nutí kluka, tak prostě...si jí srovnej...nebo se rozveď.

#(ne)jsemfeministka

Dnešní společnost je tak sexuální. Všude se to hemží práškama, kondomama s vůněma, potratem, antikoncepcí....Prostě vás to nutí abyste s někým spali. Je to všude, ve filmech, knihách, reklamách....A tam to vypadá jak velká prča, ale skutečnost je jiná. Je to vidět třeba ve filmu The First Time (s Dylanem O'brienem v hlavní roli :) ).


Já si prostě myslím, že pokud s někým spíte, tak musíte:
1. Ho mít rádi-
2. Fakt uplně rádi.
3. Věřit mu/jí.
4. Počítat s dítětem.
5. Mít 18+
6. A chodit spolu minimálně celej život, nebo aspoň měsíc/e.

Asi uplně nejlepší, by to bylo po svatbě. Normálka to jeden pár zkusil tak, že jejich první pusa byla ta avatbě (extrém). A asi jim to klape...

Ale i mistr tesař se někdy utne, takže pokud prostě jseš tom....
Řekni to svýmu klukovi. Řekni to rodičům, JE JEJICH POVINOSTÍ ti pomoct. Pokud se na tebe vykašlou tak jeď k nějakým jiným příbuzným, či k rodičům toho kluka.

Hele, pokud jseš těhotná, tak existujou určitý organizace, které ti nabídnou pomoc,nebo dokonce ubytování, najdou ti práci a tak. Třeba tady:

http://www.odchazim.cz/seznam-krizovych-linek

A Pozor!!!
Pokud tě budou kopat k potratu, tak se nenech zviklat. Možná to vypadá jako řešení, ale je to fakt hnusárna, jak pro to malý tak pro matku. (Kdyžtak jsem o tom psala článek.) Přinejmenším ho dej k adopci, dens se to všude hemží páry, co nemůžou mít děti a moc je chtějí. Ale proklepni si je. Zda použiješ otevvřenou nebo uzavřenou adopci je na tobě, ale mateřský pud je tak silný.....

Nejsem žádnej odborník, pokud s něčím nesouhlasíte, nebo to nefunguje....Ty krizové linky by měly fungovat. A peníze nevracíme :). Je fůra různej poraden a tak, takže se obraťte tam.